ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz eş izlence bulamadınız. Her ne büyüklüğünde seçim yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, salt duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de boşluk gezdirmek gibi benzer şey olsaydı daha iyi imkânsız mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe vabeste olarak” TV programları takdim etmek hakkında internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol nasıl çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri yollamak uğruna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok süssüz müşterek şekilde çalışmaktadır. Evinize bir roman anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını sarmak yerine onları benzer internet bağlantınız yoluyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet ilişki hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında bir internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü benzer kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında benzer janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar maksadıyla gelişmiş yalnız depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici bir kez programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma düşüncesince muvafık eş biçimde kodlamak, şifrelemek sadece ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hele de ücretsiz programlarda ve internette sadece kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda bir kez şey göndermek, aktarımı elde etmek gibi bir hayli yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı faziletli nitelikli tek videoteyp aktarımı sağlamak hakkında bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız bir kez sistem olan isteğe sınırlı videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi sadece dizi-film sitesi gibi bir kez hizmetle, gözlemek istediğiniz bir kez TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından ayrımlı yalnız IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı aynı web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin amacıyla orantılı müşterek zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle dinamik IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade bir web tarayıcısı ile yahut daha çok kalite ayrılmış benzer set üstü kutu okunuşu alışılagelen aynı dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiçbir yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz interaktif birleşik deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı eş yerde, izlediğimiz programlara fazla henüz ziyade katılım bekleyebiliriz. yalnız sunucu, benzer stüdyoda az yüz kişiden oluşan hayat dolu bir kitleyle flört etmek yerine, simultane geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca güçlü ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler özgü profilimize yakışır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar buraya tıklayın radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır daha fazla bilgi okunuşu havadan evdeki benzer çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda ve görüntü üretmek amacıyla onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye büyüklüğünde üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin mühim sadece kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut diğer her tür net trafiğini vahim yalnız şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da sadece videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek eş sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek için çok çok bir el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan ölçünlü tek benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayalet aktarımı sağlayan yeni bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici eş angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, uğraşmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen tek iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, genellikle fazla daha yavuz sadece bilgisayardan sunucu bilgi çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek göre gereken dosyaları sunucudan talep ettiği kısaltarak mevkut okunuşu kesikli müşterek mülakat yapar. Sunucular çoklukla çok çabuk ve güçlüdür, katı çok istemci bu sayede aynı anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP bağlantı şeklidir. sessiz noktalı IP ilişki formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken benzer öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kelam ekonomik olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya illet olan fazla henüz fazla okunuşu eşzamanlı sadece yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her ancak paketin sunucudan ancak bir kez kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit ayrımlı yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilindik ayrımlı sadece çeşit indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu ancak sunucunun birçok istemciye uslu burada ancak istemciyle olduğu derecesinde ip tv kanal atlama sorunu kolay bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen sessiz bir video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş dizi bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu görmek maksadıyla “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, işleyen yalnız şekilde aynı IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip ayrımlı aynı videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yerküre çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, ortam çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, birleşik dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın bir kez sonraki aşamasını ancak iki saniye süresince indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video yankı işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan veri meydan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tamamı dünyadaki ziyaret edin bilgisayarları başarıyla bağlar zira tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. İndirmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin içmek yerine, videoteyp akışında, asıl Zamanlı Protokol ve hakiki Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun bir kez görüşleri müşterinin üyelerine tesirli tek şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına ruhsat veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon seyretmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat düz müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek amacıyla çok kaliteli okunuşu rahat ekran TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, sessiz ancak nesne tamir etmek üzere programlanmış patetik hür bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut özgün olarak hangi biçimde olursa olsunlar geri dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları erdemli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması yoluna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları yüksek kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akıllı TV’nize bağlayıp görmek alegori kumandanızdan hareketsiz tek tuşla yapabilmek olabildiğince sağlık verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar